כל מי שחי בפינטרסט (כמוני), יודע שסוקולנטים זה הדבר. הם הקישוט האולטימטיבי לכל דירת בוהו-היפסטר-מינימליסטי-בולשיט, הם מצטלמים נפלא, הם לא מעירים אותך בלילה והכי חשוב – הם לא מתפגרים מחוסר השקייה.

קופי-פייסט מוויקיפדיה:  סוּקוּלנטים (לטינית: Succulentus) הם צמחים בעלי עלים וגבעולים עבים ובשרניים המכילים תאים אוגרי מים. סוקולנט בלטינית משמעו עסיס.
תכונות:
יכולת לאגור כמויות גדולות של מים.
יכולת להצטמק כשהנוזלים אוזלים בעת יובש.
יכולת להתעורר לאחר רדת הגשמים.
הסוקולנטים יכולים להמשיך לחיות באזורים יבשים במיוחד ואינם מתים מחוסר מים.

בקיצור – מדובר בצמחים לרוצחי-צמחים סדרתיים. כלומר – רוב בני האדם. אפילו הטבעונים שביניהם. לא יודעת מה הפך את הסוקולנטים לטרנד כל כך לוהט, אבל זה חמוד, לא מזיק ובעיקר קל לביצוע – אז למה לא להצטרף?

באופן אישי, אני מעדיפה אותם בתוך הבית, למרות שכאמור, הם עמידים ביותר גם בחוץ. בכל אופן – הנה החבר'ה הצנועים שלי, על מדף בסלון (ולא, אני לא מתכננת להשתלט על המזרח התיכון – אני פשוט אוהבת מפות ישנות)

IMG_20150730_144221

 

הצנצנות? מחנות "הכל בדולר" (שכידוע, ממשיכה להחזיק בשער הדולר של 1994, שעמד על משהו כמו 8 שקלים… כמה אידיוטי). חלוקי נחל? מחנות מוצרים לחיות מחמד – מדובר בעצם באבנים לאקווריום (קניתי 2 שקיות ב-15 שקל, לא רע בכלל). הסוקולנטים? במקרה יצא לנו לעבור בדרך חזרה מהצפון ב"משתלת הכפר הירוק", ולמיטב זכרוני הם עלו 10 שקלים לשתיל – אבל אל תתפסו אותי במילה. סוקולנטים אינם הכי-הכי זולים, בטח לא כמו פרחים עונתיים. הם גם קטנטנים, אל תצפו לגודזילה.

אז איך עושים כלי סוקולנטים מהממים? הנה כמה וכמה הצעות. להגעה לעמוד ההוראות המפורט, יש ללחוץ על התמונות.

צנצנת בסיסית, מתוך Magnolia Homes
דרך אלגנטית להימנע מהתעסקות באדמה: פשוט להניח את הסוקולנטים בעציצונים המקוריים שלהם על מצע חלוקי נחל
אפשר גם לעשות אותו דבר – אבל לצבוע לפני כן את הצנצנות מבפנים. זה קל להפתיע

 

אפשר גם לשתול גן סוקולנטים בכלי נמוך

ואיך משקים אותם, שלא ימותו?

ואחרי שתפסתם את הפרנציפ – תתפרעו: