בחדר השינה בדירה הקודמת ששכרנו היה מזגן-חלון ענתיקה. ממש מעל המיטה. לעבוד הוא לא עבד – אבל בתור פיצוי לחידלונו הוא היה מכוער להבהיל ותקוע בקיר באופן בלתי הפיך. הנה תמונה של הזוועה – תנשמו עמוק:

IMG_20150219_173227

מכיוון שכבר ידענו שזמננו בדירה ההיא קצוב, החלטתי לוותר על שכנוע של בעלת הבית להסיר את המזגן ולשים במקומו אחד נורמלי – והסתפקתי בהסתרה.

לא קל להסתיר אלמנטים מכוערים בדירות שכורות: אי אפשר לבנות קיר גבס שיסתיר אותם, צביעה היא לא תמיד אופציה ויש בעלי בתים שאפילו טפט זמני מוציא אותם משלוותם. אם האלמנט נמצא במיקום שמאפשר להסתיר אותו באמצעות ספרייה או ארון בגדים או משהו דומה – נחסך מכם כאב ראש (ותוכלו להסתתר מאחורי הספרייה כשהנאצים יגיעו). אבל מה עושים כשהוא תקוע ממש באמצע הרשתית, וכמו המפלצת של הולילנד בירושלים – נראה מכל פינה?

הפתרון שמצאתי היה קל להכנה וחורפי למשעי (זה היה בחורף. אולי בגלל זה רק התעסקתי בכיעור של המזגן ולא ירדתי מהפסים מכך שהוא לא עובד…) וכלל מקל עץ, ארבעה צבעים של צמר סינתטי-אקרילי מהסוג הזול ביותר (10 ש"ח לחבילה), חוט שפגאט ודבק. אנא סלחו לי על הצבעים שבחרתי – חדר השינה ההוא היה עגום ולא מואר כל כך, והרצפה היתה ירוקה…

IMG_20150219_173328

רמת קושי: נמוכה מאוד. באמת. בסופו של דבר אפילו ויתרתי על הדבק ופשוט קשרתי את החוטים מסביב למוט. מה שמונע מהם להחליק ממנו הוא חוט הקשירה שבקצוות, אז לא לדאוג.

את מוטות העץ אפשר למצוא בכל חנות לחומרי יצירה. עושים מזה עפיפונים, מוביילים וכאלה. את הצמר קניתי ב"חוטים", חנות הצמר המתוקה והזעירה שברחוב מסריק 14 בתל אביב (צמודה/מחוברת לחנות הספרים בצרפתית), אבל כאמור מדובר בסוג הזול ביותר ולכן גם בחנויות יצירה בסיסיות בד"כ מחזיקים אותו. חוט קשירה/חוט שפגאט – בחנויות יצירה אבל יש גם בטמבוריות.

אז מאיפה קיבלתי את הרעיון? תלחצו על התמונה למטה ותגיעו לאתר עם הוראות מפורטות (אנגלית). מתחתיה יש עוד תמונה שאם תלחצו עליה תגיעו לעוד הוראות מצולמות – והפעם אפילו בלי דבק.

ופה יש גם הדגמה ללא דבק (לחצו על התמונה):