מי שמכיר אותי (גם וירטואלית) מכיר את חולשתי הקשה למגירות. מלבד הפרוייקט שלי, "שירים למגירה", אני מאוהבת במגירות שמושלכות לרחוב ומעדיפה להשתמש בהן כתחליף למדפים, ארגזים ועוד. 

יש לי במחסן (כלומר החדרון הצפוף מאוד שבו גם נמצאים הכיריים שלנו, השד יודע מי תקע דווקא שם את היציאה של צינור הגז) בערך 10 מגירות שרק מחכות שאעשה איתן משהו – חלקן לא יתאימו לשימוש כרהיט, אבל יש כאלה שכן, כמו אלה שפעם, בתמונה הזו, היו חלק מהקיר שלי על תקן ספרייה מאולתרת (סליחה על הפילטר, זה היה כשהתלהבתי מאינסטגרם). המדף הירוק, התחתון, מוברג עכשיו במסדרון של הדירה השכורה שלנו על תקן מדף לפיצ'פקעס.

74871_10151188712199059_1582786659_n

הכלל הכי חשוב לאיסוף מגירות הוא: עץ, עץ ועץ. לא פורמייקה ולא MDF ולא סנדוויץ' ולא בטיח. כלומר – החזית של המגירה (איפה שיש בד"כ ידית) יכולה להיות מפורמייקה ואם היא מהסבנטיז אז בכלל טוב, אבל המגירה עצמה צריכה להיות מעץ. זה הכי יפה, וגם הכי קל לצבוע ולשפץ.

את המגירה שבתמונה למטה הביא הביתה בן זוגי, שמצא אותה זרוקה ליד מקום עבודתו עם עוד מגירה זהה. כמו שאפשר לראות, הפרונט שלה אכן מצופה פורמייקה, אבל מגניבה יחסית ולא מנסה לחקות מראה עץ כמו הזוועות שמוצאים בהום סנטר בימינו. לשמחתי הרבה, ה"תחת" שלה היה מספיק רחב כדי שאוכל להעמיד אותה עליו ולהפוך אותה לשידה-אינסטנט ליד המיטה. השתמשתי בה כמו שהיא במשך כחצי שנה, עד שעברנו דירה ושם החלטתי לשפץ אותה. הנה:

11111080_10153529712734059_7689234821204641938_o

איך עושים:

1. קונים נייר עטיפה כלשהו בדוגמה שאתם אוהבים. ממליצה על נייר מט ולא מבריק, כי רואים עליו פחות שריטות וקימוטים. את הנייר הספציפי הזה קניתי ב-YOOLETTA, החנות היפהפיה בכיכר מסריק בתל אביב, שאם אין באפשרותכם להגיע אליה ולרצות לעבור לגור בה מיד, אפשר ורצוי לרכוש ישירות מהאתר שלה. הנה ניירות היצירה/עטיפה שלהם, ב-29 ש"ח ליחידה (את הנייר הזה אפשר להשיג באתר רק ב-49 ש"ח ל-3 יחידות, שזה משתלם יותר) אישית, אני לא מבינה מי המטורפ/ת שיבזבזו נייר כל כך יפה על עטיפה שמישהו אחר יקרע. מה שאני (ולא רק אני) עושה איתם בד"כ הוא – מלבד שימוש ליצירה – להפוך אותם לפוסטרים ולמסגר. יש באיקאה מסגרות בדיוק לגודל שלהם במחיר נמוך. הנה אחד שממש מתחנן למיסגור.

2. מנקים את המשטח הרצוי במטלית לחה ואז במטלית יבשה.

3. גוזרים את הנייר לגודל המשטח, עם קצת שוליים כדי שלא יהיו פדיחות

4. מורחים בעזרת מברשת ספוג או רולר דבק פלסטי (למהדרין אפשר גם מוד-פודג', ולמי שרוצים להדר אבל אין להם גרוש על התחת, אפשר להכין מוד פודג' בבית ע"י מזיגת דבק פלסטי פשוט ומים לכלי, וערבוב…)

5. מדביקים מצד אחד ומחליקים על הנייר עם הידיים או עם סרגל להידוק והדבקה. בכמה שניות הראשונות עוד אפשר להרים ולהזיז – אח"כ זה אבוד והנייר יתחרבש. ראו הוזהרתם. במקרה שלי המגירה היתה כ"כ גדולה שהנייר לא הספיק. אז צבעתי באקריליק ירוק איפה שידעתי שלא יהיה יותר נייר…

6. מתקנים את השוליים עם סכין/מספריים בזהירות, ומורחים דבק/לכה גם מעל. מייבשים, מתלהבים, מצלמים וומשוויצים.